Křtili jsme. Knihu. Pivem

Křtili jsme. Knihu. Pivem

2. červen 2017  Jana Poncarová

Textovala jsem knihu Dýšina a golf v proměnách času. V týdnu jsme ji pokřtili. Pivem.

Křtili jsme. Knihu. PivemKřtili jsme. Knihu. Pivem

Bylo to krásné psaní v týmu skvělých lidí. Pátrali jsme v archivech, zpovídali pamětníky a radovali se z každé nové fotografie nebo mapy.

To místo za to totiž stojí.

Greensagete Golf & Leisure Resort je zasazený do malebné krajiny, která se vlní kolem řeky Klabavy. Dříve tady stával poplužní dvůr. V první republice rozkvétal život, sportovní i kulturní. V padesátých letech začalo neúspěšné budování hrudkoven. Krajina byla poničená.

Dnes je znovu zkultivovaná. Dýšinské golfové hřiště je unikátní, protože nevzniklo na zelené louce, ale bylo citlivě vsazené do krajiny. Náročnou a citlivou rekonstrukcí prošly i budovy bývalé hospodářské usedlosti. Dominantou areálu je dnes sýpka z druhé poloviny 18. století. První míček byl na golfovém hřišti odpálen 21. srpna 2004.

A o tom všem si můžete v knize přečíst.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Reklama

Čtěte také...

Jak vydat e-book?

Jak vydat e-book?

S elektronickými knihami se roztrhl pytel. Prodávají úspěch, rady nebo zábavu. Pohráváte si s myšlenkou, že také vydáte e-book? Tak ho konečně napište!

Copy tip k odpolední kávě: Editujte a přepisujte

Copy tip k odpolední kávě: Editujte a přepisujte

Chcete napsat skutečně dobrý text? Přepište ho. Neznamená to, že jste špatný autor. Naopak.


Jak stvořit a rozběhnout vlastní projekt?

Jak stvořit a rozběhnout vlastní projekt?

Ještě před nějakou dobou bylo docela divný mít svůj „vlastní projekt“. Svět zase ušel kus cesty a dneska je to naopak hitem. Časopisy, internet a facebook se hemží příběhy usměvavých lidí vyfocených ve svém obchůdku nebo se svým výrobkem. Máte taky nápad? Tak začněte tvořit. A projekt vznikne.

Kurz kreativního psaní v Plzni

Kurz kreativního psaní v Plzni

S Povídkářkami chystám Kurz kreativního psaní v Plzni. Naučíme vás, jak napsat dobrý příběh, vytvořit e-book nebo jak pracovat s inspirací.