Copy tip k odpolední kávě: Vymyslete top téma

Copy tip k odpolední kávě: Vymyslete top téma

19. květen 2017  Jana Poncarová

Lepší jeden článek na hustý téma, než deset článků, které nikoho nebaví číst. Neplýtvejte jako autor energií. Dejte svým čtenářům obsah, který jim bude chutnat.

Copy tip k odpolední kávě: Vymyslete top témaCopy tip k odpolední kávě: Vymyslete top téma

Top téma je šťavnaté, módní a přitažlivé. Lehce kontroverzní? Může být a nemusí. Hlavně má styl.

Je to jako v kavárně. Buď si vyjdete do cukrárny, která zaspala v devadesátkách, číšnice s mašlí ve vlasech vám na plastové stolky servíruje spařeného turka a likérovou špičku (nic proti ní, miluju ji). Nebo se usadíte v lehce hipsterské kavárničce a vypijete si voňavé espresso, ke kterému dostanete čerstvý koláč.

Co chcete víc?

To druhé. Pravděpodobně. Dívejte se proto kolem sebe. Poslouchejte (se vší pokorou a respektem) útržky rozhovorů kolem vás. Inspirujte se při posezení s kamarádkou. Čtěte jiné autory, ale nekopírujte.

Chcete příklad?

Když vydáme v časopise Sidonie článek o jarních módních trendech, je to nuda. Ale když rozehrajeme téma o (ne)nošení podprsenek, je to hit.

Když na svém blogu vydám článek o pěstování bylinek, má průměrnou čtenost. Ale když napíšu příspěvek, jak a proč pěstovat bylinky společně se zeleninou, je mimořádně úspěšný.

Téma do notýsku

Pište si témata do notýsku, nahrávejte si myšlenky do mobilu. Mě inspirace přepadává vždycky v nevhodnou chvíli. Když ji nejmíň čekám. A tak trénuju paměť, žádám servírku o lístek a o tužku nebo se v lese tiše nahrávám do mobilu a dívám se, jestli se někdo nedívá.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

Čtěte také...

Copy tip k odpolední kávě: Pomalé psaní

Copy tip k odpolední kávě: Pomalé psaní

Třas v rukou a překotné ťukání do klávesnice kvůli termínu nebo múze, co vás popohání, nefunguje dlouhodobě. Střídejte rychlé psaní s pomalým. Je to osvěžující. A v tvorbě textů se zlepšíte.

Copy tip k odpolední kávě. Řekněte to příběhem

Copy tip k odpolední kávě. Řekněte to příběhem

Jaká sdělení fungují? Jsou to příběhy, které si lidé zapamatují a budou je vyprávět dál.


Copy tip k odpolední kávě. Pište srozumitelně

Copy tip k odpolední kávě. Pište srozumitelně

Krkolomné věty nikoho nebaví. Zvlášť na internetu. Pište proto srozumitelně a k věci.

Copy tip k odpolední kávě: Pište česky

Copy tip k odpolední kávě: Pište česky

Krkolomné věty vás přestanou bavit v půlce. Nedočtete je. Vyhněte se proto češtině šmrncnuté anglickou stylistikou. Pište česky.